aka Nauka biegania

Pełen zestaw kretyn

“Dieta jest w tym momencie wszystkim, a ty ledwo masz czas, żeby się dostosować. Musisz to wszystko rozebrać”.

 • Zestaw. I poszedł full kit wanker na sprzęt Nike. W dużej mierze dlatego, że Nike jest właścicielem biegania (i dlatego, że MD dał mi dużą zniżkę na Nike, kiedy pracowaliśmy razem nad czymś w Portland). Zestaw ma wszędzie błyszczące elementy, więc można mnie zobaczyć biegającego w nocy i wygląda świeżo. Ponadto. Neon.
 • Buty do biegania. Potrzebujesz odpowiednich butów do biegania (doh!). Więc poszedłem do Brooklyn Running Co i po krótkiej konsultacji (zawsze najlepiej udać się do odpowiedniego sklepu biegowego i poddać się ocenie) zdecydowali się na parę Nike Air Zoom Pegasus 33. Są bardzo świeże, więc możesz je nosić ze zwykłymi ubraniami i nadal być eleganckim (w przypadku innych marek nie ma mowy o takim zachowaniu).
 • Skarpety kompresyjne. Aby wspomóc regenerację po biegu, polecono mi zakupić sportowe skarpety kompresyjne. Zdecydowałem się na Nike Elite Lightweght Compression Socks ale możesz je też dostać w sklepach Zensah i CEP. Zakładasz je po biegu i w ciągu dnia, żeby poprawić krążenie. Najwyraźniej “ich założenie powinno być dosłownie prawie niemożliwe”.
 • Butelka na wodę. Konieczność wypijania jednego galona dziennie sprawiła, że kupiłem dwie 1000 ml butelek Nalgene bez zawartości bpaJedna do pracy, a druga do domu, które towarzyszyły mi 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dobrze było mieć je zawsze przy sobie.
 • Butelka do wstrząsania proteinami. Do picia różnych proszków i koktajli proteinowych.
 • Foam Roller. W celu przepracowania kwasu mlekowego, który gromadzi się w moich nogach po biegu, oraz ogólnego rozciągnięcia się po biegu użyłem wałka piankowego. Można robić różne rzeczy i to boli, ale zdecydowanie pomaga.
 • VEGA Protein and Greens. To był mój zamiennik śniadaniowy (dla śniadania, którego nigdy nie jadłem). Ważny dla równowagi energetycznej w ciągu dnia i w zasadzie całkiem zdrowy. Przyzwyczaiłem się do niego i codziennie rano mieszałem go w moim mikserze proteinowym.
 • Chloroxygen. Doradzono mi, że 12 kropli tego preparatu w szklance wody tuż przed biegiem będzie magiczne. Podobno zwiększa dotlenienie krwi. Nie mam pojęcia, czy to zadziałało, ale w połączeniu ze wszystkim innym działało. Aha, powoduje też, że Twój stolec jest zielony, więc nie szalej.
 • Kreatyna. Tylko przez ostatnie dziesięć dni programu treningowego brałem jedną łyżeczkę przed każdym biegiem na dystansie ponad 3 mil. Najwyraźniej “Kreatyna pomaga w regeneracji cząsteczki zwanej adenozynotrójfosforanem (ATP), która jest głównym źródłem energii Twojego organizmu. Kiedy zapasy kreatyny w mięśniach ulegają wyczerpaniu, produkcja ATP ulega gwałtownemu zahamowaniu, a Twoja energia dramatycznie spada.” No i proszę.
 • Witamina B12. Ponieważ przeszedłem na dietę wegańską, brakowało mi witaminy B12. Kiedyś była ona powszechnie obecna w wodzie, ale teraz wszystko jest oczyszczane. Produkty zwierzęce mają ją w sobie, ponieważ piją niefiltrowaną wodę, ale jest ona również tracona podczas gotowania. Jest naturalnym środkiem zwiększającym energię i poprawiającym dotlenienie krwi.
 • Żele energetyczne Clif Shot. Podobno po 90 lub 120 minutach biegu Twoje ciało wyczerpuje swoje naturalne zapasy energii. Dlatego podczas biegu musisz uzupełnić te zapasy energii na czas, kiedy będziesz z nich korzystać. Jest wiele różnych produktów, ale ja wybrałem te CLIF SHOT® Energy Gel packs.
 • Earth Balance Buttery Spread. Uwielbiam masło i chleb. Myśl o tym, że przez miesiąc nie będę mógł jeść chleba, tostów czy bajgli, była dla mnie zbyt dużym przeżyciem. Jestem też masłowym purystą i nie mogę znieść gorszego masła czy innych produktów do smarowania. Ale w jakiś sposób ten Wegański Krem Maślany jest naprawdę dobry (nie mogę uwierzyć, że to piszę). Tak czy inaczej, główne obawy zostały rozwiane.
Moje tempo i podziały na dystansie 22 mil w 12. dniu i 19. dniu treningu.
 • Przy odpowiednim podejściu twoje ciało bardzo szybko dostosuje się do tego, czego od niego wymagasz. Po 12 dniach pokonywałem 22 mile, nigdy w życiu nie przebiegłem więcej niż sześć. Straciłem na wadze i poprawiłem kondycję.
 • Mały/średni gest, który wykonujesz wobec kogoś, może być wykładniczo większy po stronie otrzymującej. Jestem nieskończenie wdzięczny MD, bez którego w żaden sposób nie byłbym gotowy na niedzielę, który poświęcił swój czas, żeby mi pomóc i otworzyć cały świat nauki. Mały gest z jednej strony, wpływ na życie z drugiej. Będę o tym pamiętał. Dziękuję MD!!!
 • Nauczyłem się, że dzięki odpowiedniemu coachingowi, strukturze i celom mogę zrobić to, co do mnie należy, i mogę spełnić obietnice dane sobie i innym. Przez ostatnie pięć lat byłem w podróży odkrywania samego siebie, a to jest dla mnie pewne uaktualnienie.
 • Bieganie jest dobre dla głowy. Moja terapia. Nasze życie jest tak pełne, a pasmo naszego bycia tak zanieczyszczone przez technologię (o ironio, to branża, w której pracuję). Bieganie tworzy przestrzeń, w której możesz pobyć ze sobą, ze swoimi myślami. W tej przestrzeni duże i niemożliwe do pokonania problemy, które nosisz w głowie, zostają rozbite na mniejsze, łatwiejsze do opanowania kawałki. Uczysz się, że choć w czasie, kiedy biegałeś, w Twojej sytuacji nie zmieniło się dosłownie nic, to można ją przezwyciężyć. Tak wiele jest po prostu kwestią perspektywy.
 • Horyzonty, drzewa sięgające tak daleko, jak tylko można je zobaczyć, wydają się teraz bliższe. Pamiętam, jak w zeszłym tygodniu patrzyłem na most Golden Gate w oddali (około 5 mil) i nawet nie drgnąłem. Po prostu zrób to”.
 • Ludzie prawdopodobnie nie byli stworzeni do jedzenia mięsa i nabiału. Czuję się świetnie. Jestem w naprawdę najlepszej formie w moim życiu. Umysł i ciało są ostre i skoncentrowane. Energia jest zrównoważona (koniec ze spadkami energii o 3 po południu). To wszystko jest naprawdę cholernie irytujące, jeśli tak trzeba. Zamierzam zmienić swoją dietę po drugiej stronie (po tym, jak ceremonialnie zniszczę podwójnego Shake ShackBurgera).
 • Bieganie to świetny sposób na poznanie miejsca, w którym mieszkasz, i miejsc, które odwiedzasz. Teraz będę zabierał ze sobą parę spodenek do biegania i koszulkę, gdziekolwiek pójdę. To tylko kilka lekkich części garderoby, które możesz dodać do swojej zwykłej torby. To także dobry powód, by zawsze mieć na sobie świeżą parę butów do biegania.

Explore More

Potężna lekcja: Te same dwa posiłki, każdego dnia | przez antyrebel.org

April 5, 2023 0 Comments 8 tags

To nie jest “life hack”. To jest KRÓTKI/PROSTSZY lekcja o optymalnym odżywianiu, oparta na latach zabawy. Optymalne zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Na końcu podsumuję moje wyniki N-of-1. Przytoczę też

13 najlepszych maratonów na świecie. Dwa tygodnie temu przedstawiliśmy Ci listę…

April 5, 2023 0 Comments 10 tags

Maraton Londyński: Zdjęcie autorstwa Milan G Dwa tygodnie temu daliśmy wam listę słynnych półmaratonów na świecie. Dziś przedstawimy Ci listę najlepszych na świecie maratonów w dużych miastach. To niekoniecznie są

Atak serca podczas biegu (doświadczenie bliskie śmierci)

April 5, 2023 0 Comments 12 tags

Kiedy widzę wiadomości o ludziach umierających podczas ćwiczeń lub biegu, zawsze zastanawiam się, czy tuż przed tym zdarzeniem występują jakieś oznaki problemów. Czy były jakieś symptomy w ciągu kilku dni